لبخند زدن چه تاثیری روی شما و اطرافیان‌تان دارد؟
تحقیقات میگوید که وقتی شخص از ته دل لبخند به لب دارد, باعث میشود عضلات خاصی که واقعا باعث شادی و نشاط تان می شود تاثیر می گذارد. دلایلی برای خندیدن. محققان پی بردند، برقرار کردن ارتباط چشمی با دیگران تا ۲۰درصد و لبخند زدن تا ۶۰درصد موجب جذب شخص میگردد.با کوثر طب همراه باشید.

 

 

مزایای خندیدن (دلیل لبخند زدن)

دانشمندان اعتقاد بر این دارند که لبخند انرژی مثبت زیادی به اطرافیان وارد میکند. از مزایای لبخند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱ – طول عمر را زیاد میکند :
افراد داردا لبخند زیاد عمر زیادی هم دارند.این اثر باعث جوان ماندن تک تک سلول ها بدن می شود.

لبخند زدن

۲ – باعث بخشودن می شود :
کسانی که خطا کردند اما لبخند به لب دارند ملایم و نرم تر برخورد می شود. مهم نیست این لبخند واقعی و از ته دل باشد. یا فیک و مصنوعی باشد.

۳ – دریافت همدلی دیگران :
اگر در حق کسی بدی کردید یا کار ناپسندی قبلا انجام دادید. با لبخند می توانید همدلی بقیه را به دست آورید. افراد مقابل به جای پافشاری روی آن چه که فراموش کرده اید با دیدن لبخندتان ارامش بر قلبشان جاری می شود. و شما را می بخشد.

بیشتر بدانیم: با همدلی و لبخند در زندگی زناشویی زوجین میتوان ارتباط  جنسی بهتر حتی بدون لوازم زناشویی را داشت.

با خندیدن زندگی را بهتر کنید

۴ – درمان درد و ناراحتی :
لبخند زدن را میتوان مسکن درد های پنهان دانست. با لبخند به لب داشتن دردتان کمی فراموش می شود.

۵ – توانایی فکر کردن :
لبخند زدن، علاوه بر نشاط در زندگی همنچنین می تواند تمرکز و فکر کردن مفید روی کاری را افزایش دهد. نتیجه آزمایش این فرضیه نشان می دهد اشخاص که لبخند به لب دارند .بهتر می توانند نسبت به دیگران با فکر بهتر در کار هایشان موفق شوند.

۶ – افزایش اعتماد به نفس :
نتایج محققان ثابت کرده است. افراد خندان اعتماد به نفس زیادی برخوردارند.

۷ – جذب دیگران :
جذب دیگران مقوله ای است بسیار فراگیر و پرطرفدار، برقرار کردن ارتباط چشمی با دیگران تا ۲۰درصد و لبخند زدن تا ۵۵ موجب می شود در جذب شخص مورد نظر موفق باشید.

لبخند زدن مثل ورزش کردن باعث افزایش روحیه میگردد

چناچه باخبریم که ورزش برای سلامتی چقدر مهم و خوب است. ورزش کردن همچنین در حفظ وزن سالم کمک می‌کند بلکه به ما کمک می‌کند تا عضلات خود را بهتر فظ کنیم. و استرس و التهاب را به حداقل برسانیم. اما آیا می‌دانستید که لبخند زدن می‌تواند تأثیر مشابه ورزش کردن روی بدنتان داشته باشد؟ ورزش کردن موجب آزاد شدن هورمون اندورفین‌ می‌شود. این هورمون‌ها همانی می باشند. که موجب تقویت روحیه شده و باعث می‌شوند شادتر باشید و استرس کمتری داشته باشید. در مواقع استرس‌زا اگر فرصت ورزش کردن را ندارید لبخند زدن برای بهتر شدن حالتان کارساز است. منبع : https://drrezasharghi.com/2020/06/04/smile

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه