عوارض کاهش وزن سریع

لاغری سریع و سنگین چه عواقبی دارد؟

عوارض لاغری سریع

برای ما مهم اینست که اهسته و پیوسته و نم نم لاغر شویم. لاغری سریع عوارض جبران ناپذیری را به همراه دارد.  سنگ کلیه رابطه مستقیمی با لاغری سریع دارد.
با رژیم های کاهش وزن و لاغری سریع خودتان را رنج ندهید.برای لاغری عجله نکنید که این کار صرمه های سنگینی به شما وارد میکند. با متد لاغری کوثر طب همراه باشید.

مواردی از عوارض کاهش وزن (عوارض لاغری سریع)

متاسفانه امروزه همه ما می خواهیم سریع به هر چیزی که می خواهیم برسیم. این عادت بد باعث شده در کاهش وزن سریع نیز سلامت خود را به خطر بندازیم.مکمل های زیادی در بازار موجود می باشد که لاغری سریع را ه ما هدیه بدهد اما به چه قیمتی! یادمان باشد سلامتی اولویت اصلی ما باشد.

کاهش وزن
کاهش سریع لاغری همیشه مناسبترین راه نیست. احتمال برگشت سریع وزن و چاقی رای شما هست ، بعد اینکه رژیم لاغریتون معمولی کنید . اون رژیم میتونه به یه چیز ادامه دار مبدل شه. اگر یهو بخوایید که رژیمتون رو تغییر دهید و لاغر شوید.  صدمات جدی به معده وارد می شود. کم کردن سریع وزن سنگ کلیه را بیشتر میکند.

اثر بد  کاهش وزن سریع و غیراصولی (عوارض لاغری سریع)

عوارض کاهش وزن سریع ؛ سرعت سوخت و ساز را کم می کند. یکی از عوارض کاهش وزن سریع که خیلی‌ها از آن شکایت دارند ریزش مو و شلی الت است
عوارض کاهش وزن فوری که کسی به شما نمی گوید

۱.کاهش وزن بیشتر از چربی بدن

یکی از اشکالات کاهش وزن سنگین بیش از چربی و توده اضافی بدن لاغر می شوید. همچنین در هفته های اول وزن کم کردن و لاغری، بدن معمولا مقداری از مخلوط وزن آب، توده چربیو چربی را بصورت محسوس کم میکند.
اگر شما نمی خواهید حجم زیادی از ماهیچه های خود را از دست دهید ،نگه داشتن توده چربی هم میتونه کمک شایانی برای سوخت و ساز و ماهیچه های خوبی داشته باشید ، Medline plus برا تراکم استخوانی شما مفید است، هم میتواند توسط لاغر شدن سریع کاهش پیدا کند .که در ادامه احتمال پوکی استخوان را زیاد میکند ،اکثر برنامه های لاغرکننده بر پایه لاغری سریع است ، استاندارد لاغری برای دوهفته بین ۱-۲ پوند است.بیشتر از آن می تواند سلامت شما را به خطر بندازد.

۲.تغییر در هضم بدن (یبوست یا اسهال)

انجام دادن رژیم هایی مثل (VLCD) و یا (LCD) میتواند هضم شما را تغییر اساسی دهد.
مثلا اگر در رژیم جدید شما مصرف بیشتر گوشت باشد. این رژیم باعث می شود یبوست شما زیاد شود . چون فیبر غذایی خود را کم کرده اید.

همچنین مصرف فراوان سبزی و میوه هضم شما را افزایش می دهد که این عمل باعث لاغری سریع می شود.

پس از چند هفته سیستم هضم اشخاص عادت و سازگاری پیدا میکند.
اگر شما برای لاغری در برنامه هاستان کاهش آب دارید. این عمل موجب بیشتر شدن یبوست در بدن می شود.
محققان به هیچ وجه توصیه نمیکنند آب مصرفی خود را کم کنید.
بلکه خیلی هم برای بدن ضروری است. اما نوشیدنی نوشابه ها و انرژی زاها را کم یا قطع کنید.

۳.سردرد شدید

سردرد، نیز از عواقب استفاده از رژیم های VLCD و LCD است. علت آن این است که در این رژیم ها بدن کربوهیدرات زیادی نمی گیره و گلیکوژن کم می شود.
و در پی اتفاق این  عمل بدن توده ماهیچه ای خود را شکسته و توده بدن را هدایت میکند که به سمت گلوکز ذخیره ای برود و بی خیال آن شود. و به سمت مغز بفرستد.
بدن تنها میتواند از گلوکز، برای سوخت استفاده بکند. اگر این انباری ها تمام شود بدن ذخیره های چربی رو استفاده میکنه و اونهارو تبدیل به چیزی شبیه گلوکز میکنه ، تا مغز  از آن بعنوان سوخت استفاده کند. در پی اتفاق این عمل سر درد رخ می دهد.
عوارض کاهش وزن سریع چیست

خطرات زیاد احتمالی کاهش وزن سریع عبارت است از:

سنگ کیسه صفرا که در ۱۲ تا ۲۵ درصد افرادی که طی چند ماه مقدار زیادی وزن از دست میدهند رخ می دهد.

از دست دادن آب بدن که میتوان آن را با خوردن مایعات جبران کرد.

سوء تغذیه که معمولا به دلیل نخوردن میزان کافی پروتئین ها اتفاق می افتد.

عدم تعادل الکترولیت که میتواند در طول زمان برای سلامتی تهدید کننده باشد.
سایر عوارض کاهش وزن سریع عبارتند از:

سردرد

تحریک پذیری

خستگی

سرماخوردگی

یبوست

بی نظمی قاعدگی

ریزش مو منبع: https://www.hidoctor.ir

یک دیدگاه برای “عوارض لاغری سریع”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه