خوب کار کردن در شرایط سخت زندگی
زندگی پر از چالش های نا بهنگام است که در ادامه آن را برا ما سخت و دشوار میکند.گاهی اوقات شرایط طوری پش می آید که ما به مشکلات فراوان دچار می شویم. چه این چالش ها بزرگ باشند و یا کوچک، آسان باشد یا سخت، و یا باهم استرس زا از همه چیز باشند، تا موقعی که ما احساس ضعف کردیم، ادامه خواهند داشت.برخی مواقع تحت فشار کاری و شرایط سخت هستید. برای موفقیت باید بتوانید در شرایط سخت روحیه خود را حفظ کنید.با کوثر طب همراه باشید

چگونه شرایط سخت را تحمل کنیم؟

راز افرادی که حتی تحت فشار هم خوب کار می کنن

زندگی بروز با تغییر و تحولات سریع، پیچیده و گاه مهار نشدنی، نیاز انسان به مهارت های انعطاف پذیری و مدیریت شرایط را بیشتر کرده اسن. یکی از این مهارت ها، تاب آوری است.پیش بینی این مشکل می باشد. اما نباید اجازه دهید که حواستان سر جاش نباشد. به نظر شما افراد موفقی که حتی تحت فشار هم کار می کنند، چه رمزی را برای موفقیت شان دارند؟ در ادامه به این سوال می پردازیم.

داشتن استراتژی مناسب (کار کردن در شرایط سخت)

چناچه در یک برنامه ای یا کاری شکست را پذیرا شده اید شاید برنامه مناسبی نداشته اید. فرقی ندارد که با چقدر فشار بر شما وارد است، در هر صورت باید زمان بگذارید تا کاری را به انجام برسانید و به موفقیت قابل توجه برسید.مثلا برای لاغر شدن چناچه چاق هستید با ورزش و برنامه مناسب کاهش وزن داشته باشید.

اگر استراتژی مناسبی داشته باشید، می توانید جزئیات مهم را ببینید و در ادامه به موفقیت دلخواه در کارتان برسید، زیرا از قبل برنامه ریزی صحیح انجام داده اید. پس تلاش کنید کارهایتان را تقسیم بر چند کار کوچک و قابل حل کنید تا در انجام آن به نتیجه برسید.

امادگی برای انواع مسائل (کار کردن در شرایط سخت)

حتما برای مسائل مختلف امادگی لازم داشته باشید. شاید شما توانایی نوشتن برنامه در همه اوقات را نداشته باشیید اما برای چیز هایی که می دانید و احتمال می دهید تغییر کند،باید اماده باش کافی داشته باشید. کار کردن تحت فشار نیازمند یک استراتژی و برنامه قوی لازم است. که شما بتوانید با آن پیش بروید.پس سعی کنید بدون آمادگی در انواع مسایل وارد نشوید.

مدد گرفتن از یک تیم

یک مثال برایتان ذکر کنیم. استیو جابز موسس شرکت اپل راز موفقیتش در استخدام ادمهای کار بلد می دانست! با این تفاسیر به این نتیجه می توان رسید که سپردن بعضی کار ها به یک تیم موفقیت شما را دوچندان می کند. و همین باعث می شود که پروژه کاری شما حتی در مواقعی که تحت فشار هستید بسیار راحت حل و پیش برود. خانواده میتواند بهترین تیم شما باشد. همیشه همسر خود را در جریان کارتان قرار دهید.

به عقب نندازید

شاید با به تعویق انداختن کاری دیگر آن مهارت و جسارت لازم را نداشته باشید و دلسرد شوید. سعی کنید هر کاری را به موقع و در وقت خودش انجام دهید. که این کار برای شما بهتر است

مزیت افراد تاب‌آور

۱ – احساس اعتماد به نفس و کارآمدی که اجازه می‌دهد با موفقیت چالش‌های زندگی را پشت سر بگذارند.

۲- موضع گیری فعال در برابر یک مشکل یا مانع.

۳- توانایی نگاه به مشکل به عنوان مسئله ای که می‌توانند آن را کند و کاو کنند، تغییر دهند، تحمل کنند یا دوباره به طریق دیگر حل کنند.

۴- داشتن صفاتی از قبیل سرسختی، مقابله و خلق و خوی و احساسات مثبت. منبع : https://www.beytoote.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه